Із 1 до 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек започатковано щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек.
Глобальна екологічна криза, в умовах якої ми живемо, є наслідком впливу багатьох чинників і насамперед споживацького підходу до природи. Але є ще одна, чи не найсуттєвіша причина екологічної кризи, – це глибоке падіння духовності та моралі, низький рівень екологічної освіти і виховання, загалом екологічної культури переважної більшості мешканців планети.
Шкільна бібліотека як структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти і важливий складник його освітнього простору посідає важливе місце у системі екологічного виховання учнів. Головними пріоритетами її діяльності є виховання екологічної свідомості, екологічної культури молодих громадян України. Задля сприяння реалізації зазначених проблем цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходить під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів». Головна мета Всеукраїнського місячника – привернення уваги до екологічних проблем і активізація роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу.
В рамках Всеукраїнського місячника були проведені бесіди «Милосердя до природи та людини», «Правила поведінки на природі», «Тривоги рідного краю», круглий стіл «Шлях до збереження біосфери та здоров’я людей», екологічний брейн –ринг «Подорож у країну Флорію», екологічні години «Ми друзі природи», екологічні подорожі «Барви осені», конкурс малюнків «Природа очима дітей», виставка літератури «Дивосвіт рідної природи», підготовлено рекламно – іміджеву продукцію (плакати, листівки ) та зроблено екологічний паркан,на якому розміщували вислови, малюнки, які відповідали тематиці Всеукраїнського місячника, проведено конкурс віршів «Про природу тихим словом» та творів на екологічну тематику «В долі природи наша доля»,фотоконкурс «Квіти навколо нас» та фотовернісаж «Бринить природи мова кольорова», проведено смайл – опитування «Що робити кожному для порятунку Землі?», флешмоб «Екологія. Книга. Бібліотека»,майстер клас з виготовлення ялинок «Зелена ялинка – жива голочка», день бібліотворчості «Екологічний дизайн» (створення власними руками фігурок тварин, квітів, птахів з пластиліну. Заходи сприяли виховання у юних читачів відповідальності за стан навколишнього середовища та розуміння сучасних проблем навколишнього середовища й усвідомлення їх актуальності для всього людства, своєї країни і рідного краю, особисто для себе; формування у дітей потреби в спілкуванні з природою, засвоєння норм відповідальної поведінки щодо її збереження; засвоєння дітьми та підлітками народних традицій у взаємовідносинах людини з природою; залучення учнівської молоді до природоохоронної діяльності.
|